Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
BASIN BÜLTENİ
 
Kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçluyla mücadele kapsamında aranan şahısların yakalanması büyük önem arz etmektedir. Kolluk birimleri, kanunların kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkânları da kullanarak çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Bu bağlamda Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yürütülen planlı çalışmalar kapsamında 04/09/2018 günü sabah yapılan uygulamada; “suç örgütü yararına yağma, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama, yaralama gibi çeşitli suçlardan aranan, 5 yıldan 25 yıla kadar değişen sürelerde kesinleşmiş hapis cezası bulunan 4 şahıs yakalanmış, ayrıca “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs yakalanarak işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilmişlerdir.

Akşam saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar devam eden, 360 personel ile 17 ekibimizin katıldığı asayiş ve trafik düzenine ilişkin yapılan uygulama kapsamında;

 

v  1846 şahıs sorgulanmış çeşitli suçlardan aranması bulunan 12 şahıs yakalanmış,

v  423 araç sorgulanarak, 59 araca toplam 32.157 TL para cezası uygulanmış, 31 araç trafikten men edilmiştir.

04 Eylül günü sabah erken saatlerinde başlayıp gece yarısına kadar devam eden yoğun uygulama programımız kapsamında 1 günde toplam 17 aranan şahıs görevlilerimiz tarafından yakalanmıştır. İlimizdeki huzur ve güven ortamının devamı için çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.

 Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 05/09/2018​

 
 
  • Trafik Güvenliği Platformu 2020
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER